Вівторок, 26.11.2024, 07:31Головна | Реєстрація | Вхід

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 11

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Каталог файлів
Головна » Файли » Скарбничка вчителя » Конспекти уроків

Урок математики. 2 клас
[ Викачати з сервера (124.5 Kb) ] 08.01.2015, 01:21

Тема. Вправи та задачі  на засвоєння табличного множення та ділення. Переставна властивість множення. Складені задачі на знаходження невідомого компонента. Розв’язування рівнянь.

Мета: узагальнити знання з теми «Табличне множення  та ділення »; розвивати вміння розв'язувати рівняння на знаходження множника та діленого; розвивати логічне мислення, увагу, вдосконалювати навички розв’язування складених задач та  усної лічби; виховувати наполегливість, почуття відповідальності за роботу в команді.

Обладнання: предметні малюнки, картки для усних обчислень, макети ключів, макет форту Буаярд, паперові монетки для самооцінки, повітряна кулька, наповнена цукерками, скатертина., мультимедійна презентація.

Хід уроку.

І. Контроль, корекція і закріплення знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

а) Задача № 454

              1) 22 – 20 = 2 (хл.)

              2) 16 – 10 = 6 (д.)

              3) 6 : 2 = 3 (р.)

 - Кого більше залишилось у класі – хлопчиків чи дівчаток?

- У скільки разів? ( у 3 рази)

- А на скільки більше залишилось дівчаток, ніж хлопчиків? ( на 4)

б). Задача № 455

- Відшукати помилку в розв’язанні задачі

          6 + 18 :  6                (6  + 18) : 6           

2. Мотивація навчальної діяльності.

а) Гра «Живі цифри»

Обирається 10 учасників.  Кожен учасник  отримує картку з цифрою. 

- Перешикуватись так, щоб  числа стали  в порядку зростання, повернути картки і прочитати  закодовані слова.

5

7

8

21

 

56

59

64

80

97

98

ф

о

р

т

 

Б

у

а

я

р

д

- Отже, я пропоную вам сьогодні пограти у розважальну гру «Ключі від форту Буаярд». (Відкривається СЛАЙД 1  із зображенням форту Буаярд посеред моря) Гра буде інтелектуальною, математичною. Ми  закріпимо знання вивчених таблиць множення та ділення, повправляємось у розв’язуванні задач та знаходженні невідомого числа. При цьому ми будемо здобувати ключі від скарбниці форту. Чим більше  ключів ми здобудемо, тим більше скарбів отримаємо. Разом з тим, кожен з вас за правильне виконання завдань зможе отримати золоті монети – луїдори. За кількістю отриманих луїдорів ви зможете оцінити свою діяльність на уроці.

б) Поділ учнів на групи (команди), вибір капітана  і назви команди.

в)  Правила гри:

  • не залишати без відповіді ні одного запитання;
  • «до останнього подиху» боротися за перемогу;
  • не  підглядувать, не підслуховувать, не проникати у чужі думки;
  • бути дружнім, веселим, чесними, працювати в команді.

3. Усні обчислення

1) Гра «Гонки за лідером».

- Щоб добратися до форту Буаярд, нам потрібно пливти морем на човнах. Першою добереться та команда, яка швидше  справиться із завданням.

На дошці — силуети човнів. На них — номери. Навколо човників — картки з прикладами. Учні розподіляються на 3 групи. Кожен учень бере картку з прикладом, розв'язує приклад і ставить картку до човника з відповідним номером-відповіддю. Виграє та група дітей, чиї відповіді були правильними і хто найшвидше розв'язав приклади.

 

                6                                     7                                        9

                                                   

 

            54 : 9                           63 : 9                                   72 : 8

            48 : 8                          42 : 6                                    54 : 6

           30 : 5                           28 : 4                                    36 : 4

           18 : 3                           14 : 2                                    45 : 5

           12 : 2                           35 : 5                                    18 : 2

- Отже, ми прибули до форту і починаємо здобувати ключі. (Відкривається інший СЛАЙД 2 із зображенням внутрішнього дворику форту, де видно двері до кімнат

 

2) Розминка.  Здобуття І ключа.

а) Встановити закономірність і продовжити ряд чисел:

    3, 6, 9, 12, … (15, 18, 21)

    2, 4, 8, 16, … (32, 64)

б) Назвати зайве число

   8, 24, 40, 16, 32, 45, 56, 48, 64, 72.

в) Проблемне питання.

 - Як  знайти добуток чисел?

       2 * 7 * 3

Використовуючи переставну властивість множення обчисліть вирази:

       2 * 6 * 4                   4 * 9 * 2                   

       8 * 3 * 2                   2 * 9 * 3

СЛАЙД 3 

г) Гра  «Трик-трак»

Читаю математичні вислови, а діти відповідають: «Трик-трак, це не так!» або «Трик-трак, це так!»

 - Числа при множенні називаються – множник, множник, сума.

 - Збільшити на кілька одиниць,  це – відняти.

 - Зменшити у кілька разів, це – поділити.

 - Порівняти, на скільки одиниць одне число більше другого, це – додати.

 - Порівняти, у скільки разів одне число більше другого, це - поділити.

 

3) Конкурс капітанів. Здобуття ІІ ключа.

Обчислити ланцюжки ( за №340) Капітани біля дошки , решта дітей працюють у зошитах

  8 * 9                    49 : 7                 21+42              16 : 4

  - 32                        +17                      : 7                   * 8

   :  5                         :  4                     + 9                  - 17

 

 СЛАЙД 4

ІІ. Закріплення і повторення вивченого матеріалу.

1) Кімната невідомих чисел. Здобуття ІІІ ключа.

а) – Я задумала деяке число. Назвіть наступне. + 1) . Назвіть попереднє (х – 1).          

в) Самостійна робота. Розв’язати  рівняння.

- Як знайти  невідоме ділене?

- Як знайти  невідомий множник?

- Як знайти невідомий доданок?   

СЛАЙД 5

3) Кімната задач. Здобуття ІV,  V  ключа.

а) Задача № 454

- Скільки паличок було у хлопчика? (20)

- Як він використовував ці палички? (по 3 на кожен трикутник)

 - Про що запитується в задачі?

 - Чи можемо ми відразу дати відповідь на це запитання? (Ні)

 - Чому? ( Бо ми не знаємо, скільки паличок він використав на трикутники)

- Як про це дізнатись?  (20 – 11 = 9 (п.) )

 - Скільки трикутників склав хлопчик? ( 9 : 3 = 3 (тр.) )

СЛАЙД 6 

б) Робота в групах.

 - Складіть обернену задачу до даної, щоб шуканим числом було 11 і розв’яжіть її. (20 – (3 * 3) = 11 (п.)

 

ІІІ. Розвиток математичних знань СЛАЙД 7 

1)Кімната геометрична. Здобуття VІ і VІІ ключа.

а) Задача.

 - У стола 4 кути. 1 кут відрізали. Скільки кутів залишилося у стола? (5)

- Якої форми був стіл  на початку? А потім?

- Як називаються фігури, що мають  3 кути, 4 кути, 5 кутів…?

- А як їх усіх назвати одним словом? (Многокутники)

 

б) Розпізнавання многокутників за малюнком.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

  • Скільки п’ятикутників на малюнку?  (1)
  • Скільки чотирикутників на малюнку?   (5)
  • Скільки трикутників на малюнку?  (4)

 

ІV. Підсумок уроку.

  • Сьогодні на уроці ми знайшли значення 32 виразів, розв’язали 4 задач, 10 рівнянь, 3 завдання з геометричними фігурами. Здобули 7 ключів і кожен свою кількість луїдорів. Оцініть свою діяльність, полічивши їх кількість.
  • Які завдання вам найбільше сподобались?
  • Які труднощі виникли? (Діти називають, що найважче вдавалось, тим самим формують самі собі завдання – над чим потрібно ще попрацювати)
  • Що допомогло подолати труднощі?
  • Здобуті ключі відкривають нам скарбниці. Це винагорода за вашу плідну працю. (Підвішені до стелі надуті та наповнені цукерками повітряні кульки лопають, під ними діти тримають  розгорнуту скатертину і  ловлять цукерки, які на перерві розділять між собою)

V. Домашнє завдання.

С.66, № 450, повторити всі таблиці множення та ділення, підготуватись до к.р.

Категорія: Конспекти уроків | Додав: Alla
Переглядів: 1003 | Завантажень: 9 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтів - uCoz